įmonių steigimas

Individualios įmonės privalumai

  • Nereikia įnešti lėšų įstatiniam kapitalui (palyginimui – UAB minimalus įstatinis kapitalas yra 2 500 Eur);
  • Paprasta išsiimti pelną – IĮ savininkas bet kuriuo metu gali paimti IĮ pinigus ar kitą turtą savo asmeniniams poreikiams (to negalima padaryti UAB);
  • Savo įmonėje savininkas gali dirbti vienas, nesudarant darbo sutarties, todėl reikia mokėti mažesnius mokesčius. Esant reikalui galima įdarbinti ir kitus asmenis;
  • IĮ galima pertvarkyti į UAB;
  • IĮ mokestinės lengvatos: jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 Eur, taikomas lengvatinis 5% pelno mokesčio tarifas vietoje įprasto 15% tarifo (mokestinės lengvatos nesiskiria nuo UAB).

Apie individualią įmonę

Individuali įmonė yra privatus juridinis asmuo. Nuo Mažosios bendrijos, Akcinės bendrovės ir Uždarosios akcinės bendrovės ji išsiskiria tuo, kad Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės.

Individualios įmonės savininkas, prieš kreditorius ir trečiuosius asmenis atsako visu savo asmeniniu turtu, o ne tik tuo turtu, kuris priklauso įmonei. Dėl šios priežasties nėra ir jokių reikalavimų Individualios įmonės turtui, kuris gali būti tiek turtinis, tiek neturtinis.

Individualioje įmonėje gali būti tik vienas dalyvis – savininkas, kuris ir priima visus sprendimus. Tokiu atveju, kai savininkas yra ir vadovas, su juo darbo santykiai nesudaromi, juo gali būti tik fizinis asmuo, kuri nėra kitos įmonės savininkas.

Kadangi yra tik vienas narys – tai visas pelnas tenka jam vienam, dėl to jokios pelno paskirstymo sistemos nėra.

Individuali įmonė gali būti pertvarkoma į Mažąją bendriją, Uždarąją akcinę bendrovę, Akcinę bendrovę ir Viešąją įstaigą.

Šią juridinio asmens formą palanku rinktis vykdant nerizikingą verslą.

Individualios įmonės steigimas 100€